Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 3kV; 30A; 160W; TO268
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
IXBT12N300HV
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXBT12N300HV
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 3kV; 30A; 160W; TO268
| Mounting | SMD |
| Case | TO268 |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | BiMOSFET™ |
| Turn-on time | 64ns |
| Power dissipation | 160W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 98A |
| Collector current | 30A |
| Gate charge | 62nC |
| Collector-emitter voltage | 3kV |
| Turn-off time | 180ns |