Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 2.5kV; 25A; 300W; PLUS247™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXBX25N250
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXBX25N250
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 2.5kV; 25A; 300W; PLUS247™
| Mounting | THT |
| Case | PLUS247™ |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | BiMOSFET™ |
| Turn-on time | 694ns |
| Power dissipation | 300W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 180A |
| Collector current | 25A |
| Gate charge | 103nC |
| Collector-emitter voltage | 2.5kV |
| Turn-off time | 650ns |