Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 3.6kV; 50A; 660W; TO247HV
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
IXBX50N360HV
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXBX50N360HV
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 3.6kV; 50A; 660W; TO247HV
| Mounting | THT |
| Case | TO247HV |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | BiMOSFET™ |
| Turn-on time | 889ns |
| Power dissipation | 660W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 420A |
| Collector current | 50A |
| Collector-emitter voltage | 3.6kV |
| Turn-off time | 1.88µs |