Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 1.7kV; 75A; 1.04kW; PLUS247™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXBX75N170
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXBX75N170
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; BiMOSFET™; 1.7kV; 75A; 1.04kW; PLUS247™
| Mounting | THT |
| Case | PLUS247™ |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | BiMOSFET™, FRED |
| Turn-on time | 277ns |
| Power dissipation | 1.04kW |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 580A |
| Collector current | 75A |
| Collector-emitter voltage | 1.7kV |
| Turn-off time | 840ns |