Transistor: IGBT; NPT; 3kV; 14A; 100W; ISOPLUS i4-pac™ x024c
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGF20N300
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGF20N300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; NPT; 3kV; 14A; 100W; ISOPLUS i4-pac™ x024c
| Mounting | THT |
| Case | ISOPLUS i4-pac™ x024c |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | NPT |
| Power dissipation | 100W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Collector current | 14A |
| Gate charge | 31nC |
| Collector-emitter voltage | 3kV |
| Turn-off time | 355ns |