Transistor: IGBT; NPT; 2.5kV; 25A; 250W; TO247-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGH25N250
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGH25N250
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; NPT; 2.5kV; 25A; 250W; TO247-3
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | NPT |
| Turn-on time | 301ns |
| Power dissipation | 250W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 200A |
| Collector current | 25A |
| Gate charge | 75nC |
| Collector-emitter voltage | 2.5kV |
| Turn-off time | 409ns |