Transistor: IGBT; NPT; 2.5kV; 75A; 780W; TO264
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGK75N250
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGK75N250
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; NPT; 2.5kV; 75A; 780W; TO264
| Mounting | THT |
| Case | TO264 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | NPT |
| Turn-on time | 280ns |
| Power dissipation | 780W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 530A |
| Collector current | 75A |
| Gate charge | 410nC |
| Collector-emitter voltage | 2.5kV |
| Turn-off time | 725ns |