Transistor: IGBT; HiPerFAST™; 900V; 22A; 160W; PLUS247™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGR32N90B2D1
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGR32N90B2D1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; HiPerFAST™; 900V; 22A; 160W; PLUS247™
| Mounting | THT |
| Case | PLUS247™ |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | HiPerFAST™, PT |
| Turn-on time | 42ns |
| Power dissipation | 160W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 200A |
| Collector current | 22A |
| Gate charge | 89nC |
| Collector-emitter voltage | 900V |
| Turn-off time | 690ns |