Transistor: IGBT; GenX3™; 600V; 30A; 170W; PLUS247™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGR60N60C3D1
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGR60N60C3D1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; GenX3™; 600V; 30A; 170W; PLUS247™
| Mounting | THT |
| Case | PLUS247™ |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | GenX3™, PT |
| Turn-on time | 54ns |
| Power dissipation | 170W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 260A |
| Collector current | 30A |
| Gate charge | 115nC |
| Collector-emitter voltage | 600V |
| Turn-off time | 198ns |