Transistor: IGBT; NPT; 1.7kV; 2.5A; 50W; PLUS247™
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
IXGR6N170A
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGR6N170A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; NPT; 1.7kV; 2.5A; 50W; PLUS247™
| Mounting | THT |
| Case | PLUS247™ |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | NPT |
| Turn-on time | 91ns |
| Power dissipation | 50W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 18A |
| Collector current | 2.5A |
| Gate charge | 18.5nC |
| Collector-emitter voltage | 1.7kV |
| Turn-off time | 271ns |