Transistor: IGBT; NPT; 1.7kV; 10A; 110W; TO268
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGT10N170
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGT10N170
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; NPT; 1.7kV; 10A; 110W; TO268
| Mounting | SMD |
| Case | TO268 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | NPT |
| Power dissipation | 110W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 70A |
| Collector current | 10A |
| Gate charge | 32nC |
| Collector-emitter voltage | 1.7kV |
| Turn-off time | 630ns |