Transistor: IGBT; NPT; 1.7kV; 24A; 250W; TO268
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGT24N170
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGT24N170
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; NPT; 1.7kV; 24A; 250W; TO268
| Mounting | SMD |
| Case | TO268 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | NPT |
| Turn-on time | 105ns |
| Power dissipation | 250W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 150A |
| Collector current | 24A |
| Gate charge | 106nC |
| Collector-emitter voltage | 1.7kV |
| Turn-off time | 560ns |