Transistor: IGBT; NPT; 1.6kV; 25A; 300W; TO268
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGT25N160
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGT25N160
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; NPT; 1.6kV; 25A; 300W; TO268
| Mounting | SMD |
| Case | TO268 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | NPT |
| Turn-on time | 283ns |
| Power dissipation | 300W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 200A |
| Collector current | 25A |
| Gate charge | 84nC |
| Collector-emitter voltage | 1.6kV |
| Turn-off time | 526ns |