Transistor: IGBT; GenX3™; 1.2kV; 32A; 300W; TO268
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGT32N120A3
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGT32N120A3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; GenX3™; 1.2kV; 32A; 300W; TO268
| Mounting | SMD |
| Case | TO268 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | GenX3™, PT |
| Turn-on time | 239ns |
| Power dissipation | 300W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 230A |
| Collector current | 32A |
| Gate charge | 89nC |
| Collector-emitter voltage | 1.2kV |
| Turn-off time | 1.38s |