Transistor: IGBT; NPT; 1.7kV; 3A; 75W; TO268HV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGT6N170AHV
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGT6N170AHV
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; NPT; 1.7kV; 3A; 75W; TO268HV
| Mounting | SMD |
| Case | TO268HV |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | NPT |
| Turn-on time | 91ns |
| Power dissipation | 75W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 14A |
| Collector current | 3A |
| Gate charge | 18.5nC |
| Collector-emitter voltage | 1.7kV |
| Turn-off time | 271ns |