Transistor: IGBT; GenX3™; 300V; 200A; 1kW; PLUS247™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGX400N30A3
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGX400N30A3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; GenX3™; 300V; 200A; 1kW; PLUS247™
| Mounting | THT |
| Case | PLUS247™ |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | GenX3™, PT |
| Turn-on time | 100ns |
| Power dissipation | 1kW |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 1.2kA |
| Collector current | 200A |
| Gate charge | 560nC |
| Collector-emitter voltage | 300V |
| Turn-off time | 565ns |