Transistor: IGBT; NPT; 2.5kV; 19A; 250W; ISOPLUS i4-pac™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXLF19N250A
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXLF19N250A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; NPT; 2.5kV; 19A; 250W; ISOPLUS i4-pac™
| Mounting | THT |
| Case | ISOPLUS i4-pac™ x024c |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | NPT |
| Turn-on time | 100ns |
| Power dissipation | 250W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 70A |
| Collector current | 19A |
| Gate charge | 142nC |
| Collector-emitter voltage | 2.5kV |
| Turn-off time | 600ns |