Transistor: IGBT; GenX4™; 650V; 140A; 1.2kW; TO247-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXXH140N65B4
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXXH140N65B4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; GenX4™; 650V; 140A; 1.2kW; TO247-3
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | GenX4™, Trench, XPT™ |
| Turn-on time | 128ns |
| Power dissipation | 1.2kW |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 840A |
| Collector current | 140A |
| Gate charge | 250nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |
| Turn-off time | 340ns |