Transistor: IGBT; GenX4™; 650V; 200A; 1.63kW; TO264
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXXK200N65B4
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXXK200N65B4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; GenX4™; 650V; 200A; 1.63kW; TO264
| Mounting | THT |
| Case | TO264 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | GenX4™, Trench, XPT™ |
| Turn-on time | 135ns |
| Power dissipation | 1.63kW |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 1kA |
| Collector current | 200A |
| Gate charge | 517nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |
| Turn-off time | 370ns |