Transistor: IGBT; GenX4™; 650V; 12A; 160W; TO220-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXXP12N65B4D1
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXXP12N65B4D1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; GenX4™; 650V; 12A; 160W; TO220-3
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | GenX4™, Trench, XPT™ |
| Turn-on time | 44ns |
| Power dissipation | 160W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 70A |
| Collector current | 12A |
| Gate charge | 34nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |
| Turn-off time | 245ns |