Transistor: IGBT; GenX3™; 600V; 50A; 600W; TO220-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXXP50N60B3
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXXP50N60B3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; GenX3™; 600V; 50A; 600W; TO220-3
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | GenX3™, XPT™ |
| Turn-on time | 75ns |
| Power dissipation | 600W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 200A |
| Collector current | 50A |
| Gate charge | 70nC |
| Collector-emitter voltage | 600V |
| Turn-off time | 320ns |