Transistor: IGBT; GenX3™; 1.2kV; 82A; 1.04kW; PLUS264™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXYB82N120C3H1
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXYB82N120C3H1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; GenX3™; 1.2kV; 82A; 1.04kW; PLUS264™
| Mounting | THT |
| Case | PLUS264™ |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | GenX3™, Planar, XPT™ |
| Turn-on time | 119ns |
| Power dissipation | 1.04kW |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 320A |
| Collector current | 82A |
| Gate charge | 215nC |
| Collector-emitter voltage | 1.2kV |
| Turn-off time | 295ns |