Transistor: IGBT; XPT™; 4.5kV; 17A; 230W; ISOPLUS i4-pac™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXYF30N450
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXYF30N450
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; XPT™; 4.5kV; 17A; 230W; ISOPLUS i4-pac™
| Mounting | THT |
| Case | ISOPLUS i4-pac™ x024c |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | XPT™ |
| Turn-on time | 632ns |
| Power dissipation | 230W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 190A |
| Collector current | 17A |
| Gate charge | 88nC |
| Collector-emitter voltage | 4.5kV |
| Turn-off time | 1.545µs |