Transistor: IGBT; XPT™; 1.7kV; 16A; 310W; TO247-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXYH16N170CV1
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXYH16N170CV1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; XPT™; 1.7kV; 16A; 310W; TO247-3
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | XPT™ |
| Turn-on time | 35ns |
| Power dissipation | 310W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 100A |
| Collector current | 16A |
| Gate charge | 56nC |
| Collector-emitter voltage | 1.7kV |
| Turn-off time | 315ns |