Transistor: IGBT; XPT™; 4.5kV; 30A; 430W; TO247HV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXYH30N450HV
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXYH30N450HV
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; XPT™; 4.5kV; 30A; 430W; TO247HV
| Mounting | THT |
| Case | TO247HV |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | XPT™ |
| Turn-on time | 632ns |
| Power dissipation | 430W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 200A |
| Collector current | 30A |
| Gate charge | 88nC |
| Collector-emitter voltage | 4.5kV |
| Turn-off time | 1.545µs |