Transistor: IGBT; GenX3™; 650V; 100A; 830W; TO264
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXYK100N65B3D1
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXYK100N65B3D1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; GenX3™; 650V; 100A; 830W; TO264
| Mounting | THT |
| Case | TO264 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | GenX3™, Planar, XPT™ |
| Turn-on time | 65ns |
| Power dissipation | 830W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 460A |
| Collector current | 100A |
| Gate charge | 168nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |
| Turn-off time | 358ns |