Transistor: IGBT; GenX3™; 650V; 7A; 53W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXYP10N65C3D1M
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXYP10N65C3D1M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; GenX3™; 650V; 7A; 53W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | GenX3™, Planar, XPT™ |
| Turn-on time | 44ns |
| Power dissipation | 53W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 50A |
| Collector current | 7A |
| Gate charge | 18nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |
| Turn-off time | 128ns |