Transistor: IGBT; GenX3™; 1.2kV; 56A; 484W; PLUS247™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXYR100N120C3
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXYR100N120C3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; GenX3™; 1.2kV; 56A; 484W; PLUS247™
| Mounting | THT |
| Case | PLUS247™ |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | GenX3™, Planar, XPT™ |
| Turn-on time | 143ns |
| Power dissipation | 484W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 450A |
| Collector current | 56A |
| Gate charge | 260nC |
| Collector-emitter voltage | 1.2kV |
| Turn-off time | 271ns |