Transistor: PNP; bipolar; 60V; 0.7A; 0.8W; TO92
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
KSA708YBU
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: KSA708YBU
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 60V; 0.7A; 0.8W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 800mW |
| Collector current | 0.7A |
| Frequency | 50MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |