Transistor: PNP; bipolar; 30V; 3A; 1W; TO126ISO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
KSB772YS
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: KSB772YS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 30V; 3A; 1W; TO126ISO
| Mounting | THT |
| Case | TO126ISO |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 1W |
| Collector current | 3A |
| Frequency | 80MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Current gain | 160...320 |