Transistor: NPN; bipolar; 25V; 0.8A; 0.2W; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
KSC3265YMTF
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: KSC3265YMTF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 25V; 0.8A; 0.2W; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23, TO236AB |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 0.8A |
| Frequency | 120MHz |
| Collector-emitter voltage | 25V |
| Current gain | 160...320 |