Transistor: NPN; bipolar; 60V; 1A; 0.75W; TO92
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
KSD1616AGTA
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: KSD1616AGTA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 60V; 1A; 0.75W; TO92
| Mounting | THT |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 750mW |
| Collector current | 1A |
| Frequency | 160MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 200...400 |