Transistor: PNP; bipolar; 60V; 0.6A; 0.625W; TO92
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
KSP2907ATF
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: KSP2907ATF
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 60V; 0.6A; 0.625W; TO92
| Mounting | THT |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 625mW |
| Collector current | 600mA |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 100...300 |