Transistor: NPN; bipolar; 200V; 0.5A; 0.625W; TO92
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
KSP43TA
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: KSP43TA
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 200V; 0.5A; 0.625W; TO92
| Mounting | THT |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 625mW |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 50MHz |
| Collector-emitter voltage | 200V |
| Current gain | 40 |