PMIC; PWM controller; Uoper: 9÷36V; Uout: 5.1÷36V; PDIP18; flyback
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
L4963W
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: L4963W
Spetsifikatsioon tootele PMIC; PWM controller; Uoper: 9÷36V; Uout: 5.1÷36V; PDIP18; flyback
| Output current | 1.5A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP18 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | flyback |
| Frequency | 45...83kHz |
| Input voltage | 9...46V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |