Power Load Distribution Switch, Smart, Low Side, 30 V Input, 2 A, 0.5 ohm, 4 Outputs, PowerSO-20
Kordarv:
31.0
Minimum quantity:
31.0
Tootekood:
L9651
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: L9651
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch, Smart, Low Side, 30 V Input, 2 A, 0.5 ohm, 4 Outputs, PowerSO-20
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.7...30V |
| Case | PowerSO20 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 4 |
| Frequency | 500kHz |
| Kind of integrated circuit | low-side |
| DC supplying current | 10mA |
| Max operating temperature | 150°C |