IC: FLASH memory; 4Mb; 40MHz; 2.3÷3.6V; SOIC8; serial
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
LE25U40CMC-AH
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: LE25U40CMC-AH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: FLASH memory; 4Mb; 40MHz; 2.3÷3.6V; SOIC8; serial
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | FLASH memory |
| Operating voltage | 2.3...3.6V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of memory | NOR Flash |
| Operating frequency | 40MHz |
| Flash memory organisation | 512kx8bit |
| Kind of interface | serial |