PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40V; Uout: 0÷60V; TO263-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2585S-ADJ/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2585S-ADJ/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40V; Uout: 0÷60V; TO263-5
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | TO263-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, flyback, forward |
| Quantity in package | 45 |
| Frequency | 85...115kHz |
| Input voltage | 4...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |