PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40V; Uout: 1.23÷60V; TO220-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2587T-ADJ/NOPB-1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2587T-ADJ/NOPB
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40V; Uout: 1.23÷60V; TO220-5
| Output current | 6.5A |
| Mounting | THT |
| Case | TO220-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, flyback, forward |
| Frequency | 85...115kHz |
| Input voltage | 4...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |