PMIC; DC/DC converter; Uin: 8÷30V; Uout: 2.5÷24V; TSSOP14; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2694MT/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2694MT/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 8÷30V; Uout: 2.5÷24V; TSSOP14; buck
| Output current | 600mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 100kHz...1MHz |
| Input voltage | 8...30V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |