Operational Amplifier, 2 Amplifier, 1.1 MHz, 0.6 V/µs, 3V to 30V, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2904WHYST
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LM2904WHYST
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 2 Amplifier, 1.1 MHz, 0.6 V/µs, 3V to 30V, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | miniSO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 1.1MHz |
| Slew rate | 0.6V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |
| Input offset current | 40nA |
| Max operating temperature | 150°C |