LM317MQDCYRG4
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
LM317MQDCYRG4-1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM317MQDCYRG4
Spetsifikatsioon tootele LM317MQDCYRG4
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223 |
| Type of integrated circuit | voltage regulator |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Output voltage | 1.25...37V |
| Input voltage | 4.2...40V |
| Kind of voltage regulator | adjustable |
| Voltage drop | 2V |