IC: operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM324MX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM324MX/NOPB
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating voltage | 3...32V |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.2MHz |
| Input offset voltage | 2mV |