Operational amplifier; 1.1MHz; 3÷32V; Channels: 2; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
LM358D
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM358D
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 1.1MHz; 3÷32V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1.1MHz |
| Slew rate | 0.3V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |