PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷5.5V; Uout: 1.2V; SOT23-5; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3674MF-1.2/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3674MF-1.2/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷5.5V; Uout: 1.2V; SOT23-5; buck
| Output current | 600mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 1000 |
| Frequency | 2MHz |
| Output voltage | 1.2V DC |
| Input voltage | 2.7...5.5V |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |