PMIC; DC/DC converter; Uin: 6÷75V; Uout: 6.6÷7.4V; WSON10; buck
Kordarv:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Tootekood:
LM5010ASD/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM5010ASD/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 6÷75V; Uout: 6.6÷7.4V; WSON10; buck
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | WSON10 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 1000 |
| Frequency | 1MHz |
| Input voltage | 6...75V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |