Operational amplifier
Kordarv:
95.0
Minimum quantity:
95.0
Tootekood:
LM7121IM/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM7121IM/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | voltage feedback |
| Operating voltage | 4.5...33V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 175MHz |
| Slew rate | 1.3kV/μs |
| Input offset voltage | 8mV |
| Input offset current | 4.3µA |