Operational amplifier; 100kHz; 4.5÷15.5V; Channels: 4; DIP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMC6064IN/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMC6064IN/NOPB
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 100kHz; 4.5÷15.5V; Channels: 4; DIP14
| Mounting | THT |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 100kHz |
| Slew rate | 15V/μs |