Operational amplifier; 9.5kHz; 1.8÷11V; Channels: 2; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMC6442AIM/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMC6442AIM/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 9.5kHz; 1.8÷11V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | micropower, rail-to-rail output |
| Operating voltage | 1.8...11V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 9.5kHz |
| Slew rate | 0.41V/μs |