Operational amplifier; 5MHz; 2.7÷5V; Channels: 1; SOT23-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMV751M5/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMV751M5/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 5MHz; 2.7÷5V; Channels: 1; SOT23-5
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, precision |
| Operating voltage | 2.7...5V |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 5MHz |
| Slew rate | 2.3V/μs |